Paweł Kasprowiak | STOLARSTWO

CZARNO-BIAŁA KUCHNIA

Czerń i biel to uniwersalny duet, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jak zaaranżować kuchnię w tym ponadczasowym połączeniu? Podpowiadamy!

Urządzanie kuchni to spełnienie marzeń, ale też i nie lada wyzwanie. Projektanci są zgodni co do tego, że jest to jedno z bardziej wymagających pomieszczeń do zaaranżowania w całym domu. Musisz zadbać o to, żeby było funkcjonalne, bezpieczne, wygodne i estetyczne – wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość: meble, podłoga, ściany, dekoracje i sprzęty AGD.

Połączenie bieli z czernią to kombinacja barw, które idealnie ze sobą współgrają. Kompozycja dwóch najbardziej uniwersalnych kolorów daje pewność, że zawsze będą do siebie pasować i raczej nie wyjdą z mody. Czerń i biel to barwy na tyle uniwersalne, że z łatwością można dopasować do nich inne barwy  – nie trudno więc dobrać stylowe dodatki!

Biel i czerń pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych mebli, jak i klasycznych, zdobionych form. Jednym z bezpieczniejszych sposobów jest rozpoczęcie od uniwersalnej bazy w postaci białych mebli – natomiast czerń należy wówczas wprowadzić jako pojedyncze elementy, np. kuchenny blat (czarny marmur jest ponadczasowy!) oraz dodatki.

Białe meble kuchenne ciekawie prezentują się także na tle ciemniejszych ścian. Szafki wydają się wówczas bardziej wyraziste, a ich styl, wykończenie i faktura są lepiej widoczne. Czarne ściany nadają wnętrzu wyrazistego charakteru, dlatego tak dobrze sprawdzają się w typowo męskich mieszkaniach.

Zapewniamy kompleksową obsługę: pomiar, projekt, wykonanie, transport oraz montaż. Na życzenie klientów, projekty kuchni na wymiar uwzględniają odpowiednio dobrany sprzęt AGD